Skitury w Zakopanem są coraz popularniejsze i nic dziwnego, w końcu skitouring to połączenie tego, co zimą w Tatrach najpiękniejsze – turystyki górskiej i narciarstwa.

W skituringu odnajdą się zarówno Ci, którzy lubią szczyptę adrenaliny towarzyszącą szybkim zjazdom, jak i Ci, którzy wolą długie wędrówki po śniegu.

Zastanawiasz się, o co właściwie chodzi w skitouringu? Zamiast korzystać z wyciągów i stacji narciarskich, jak robią to zjazdowcy, skitourowcy wychodzą poza zatłoczone kompleksy narciarskie w góry by odkrywać nowe miejsca i cieszyć się bliskością przyrody. Jest to doskonała atrakcja dla osób, które cenią wolność, niezależność i kochają przygody. 

Jednocześnie, dzięki wielu trasom o zróżnicowanym stopniu trudności – w Tatrach przygody na skitourach mogą spróbować wszyscy. Nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś to możesz skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu skitourowego oraz zapisać się na zajęcia dla początkujących, gdzie wszystkiego Cię nauczą. A jeśli jeździłeś kiedyś na nartach biegowych lub zjazdowych, powinieneś łatwo przyswoić sobie technikę jazdy na skitourach.

Wybierając się na skitury pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu: narty skiturowe, wiązania skitourowe, buty, foki, kije, kask, gogle lub okulary. Warto mieć też ze sobą raki, czekan i lawinowe ABC (szczególnie jeśli masz w planach zdobywać wyższe partie Tatr (np. trasa skiturowa na Kasprowy lub Giewont).

Skitury wypożyczalnia Zakopane

Oczywiście nie musisz kupować drogiego sprzętu skiturowego, zapraszamy do naszej wypożyczalni, gdzie znajdziesz profesjonalny sprzęt, serwis i fachową pomoc w wyborze trasy.

Skitury wypożyczalnia Zakopane
Narty skiturowe, foki, kask
Profesjonalny sprzęt
ul. Nowotarska 27b
34-500 Zakopane

Kontakt:
Telefon: +48 501 570 570