Jakie atrakcje czekają latem w Zakopanem?

Jakie atrakcje czekają latem w Zakopanem?

Lato to doskonała pora na wypoczynek w mieście pod Giewontem. Turyści mają wtedy możliwość obserwowania cudnej przyrody, a czas spędzony na świeżym powietrzu pozwala nacieszyć się atmosferą regionu. Do dyspozycji są różnorakie aktywności i formy relaksu. Bez wahania można powiedzieć, że dział pt. – Zakopane atrakcje, nie rozczaruje nikogo, nawet niebywale wymagających.

Dla wielbicieli spokoju

Część przybywających w Tatry marzy o tym, by odreagować stres, wyciszyć się, oderwać od monotonii i nabrać pozytywnej energii. Nic nie działa lepiej niż fascynująca przyroda, piękne pejzaże i cisza. Proponujemy wybrać jedną z tras i wyruszyć na rowerze przez Podhale. Aktywność w tak rewelacyjnych okolicznościach to sama frajda. Nie przeszkadza wtedy zmęczenie, czy fakt, że pokonywanie obszarów górskich jest dość wymagającym zajęciem. Na dwóch kółkach docieramy w rozmaite zakątki, poznajemy region i napawamy się klimatem. Co istotne – serwujemy organizmowi porcję ruchu, który ma dobroczynne działanie. Wpływa na nasze zdrowie fizyczne i dobry nastrój.

A może porzucić to, co na lądzie i wybrać się w podróż tratwą? Spływy przełomem Dunajca to wyśmienita zabawa i okazja do podziwiania widoków z innej perspektywy. Bez trudu się relaksujemy i zapominamy co znaczy słowo „kłopoty”, gdy wokół woda, zieleń i górskie szczyty. O nasz doskonały humor zadbają flisacy, którzy opowiadają żarty, czy ciekawe legendy. Ich towarzystwo to barwny element całej wycieczki.

Szaleństwo, szczypta adrenaliny

Spokój i ciszą również mogą się znudzić. Wtedy czas na aktywność, która podwyższa poziom adrenaliny i jednocześnie jest wyzwaniem. Mowa o wyprawach na quadach. Jazda na tych czterokołowych pojazdach to niesamowite doświadczenie. Ryk silników, wszechobecny kurz, błoto, trudne tereny – atrakcja wciąga mężczyzn oraz kobiety, ludzi młodych i tych starszych – każdego, kto chce poczuć wolność i świetnie się bawić.

Warto poznać ofertę dostępną na stronie quady-zakopane.pl. Firma proponuje np. wycieczki na quadach połączone z wizytą w termach, raftingiem, czy wieczorną wyprawę z ogniskiem. Opcji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.

Udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym

Zakopane – atrakcje turystyczne latem – to temat obejmujący także cieszące się popularnością wydarzenia kulturalne. Jednym z nich jest odbywający się w sierpniu Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich. Zespoły regionalne z całego świata, imprezy towarzyszące, warsztaty dla najmłodszych – warto wziąć udział w tak interesującym festiwalu, na którym doskonałej muzyki, tańców i ciekawostek nie zabraknie. Bycie częścią góralskiego święta, to pewność, że wizyta w Zakopanem będzie długo wspominana.